Dan Salomonsson | Godmorgon
Godmorgon
•
59m
När Dans mamma dog var han en ung man med många funderingar om livet. Frågorna har dröjt kvar, Himlen-när,var,hur. I samtalet med Stefan Claar berättar Dan om vad han upptäckt i bibelns texter och varför han inte vill sitta på ett moln och sjunga lovsång i hela evigheten.
Up Next in Godmorgon
-
22 juli | Godmorgon
Malin Aronsson, pastor, redaktör, författare, poddare m.m. men med en tydlig riktning i livet: det handlar om andra människor! Malin berättar om hur hon hittar balansen i livet och om spännande möten med människor.
-
27 augusti | Godmorgon
-
15 juli | Godmorgon
Maria Gustin Bergström är designern, teologen, opinionsbildaren och sångaren som engagerat sig för de nysvenska konvertiterna. Varför är engagemanget så stort och vad har Bibeln att säga om hur vi hanterar främlingen. Programmet överraskar och ställer våra föreställningar på sin spets.